Kumaş Kesim – Dikim

Kumaş kesim, dikim, baskı, ütü, paket hizmetimiz ile kumaş girdisini hazır mamüle çevirmekteyiz.

1 Step 1
Üretim Teklif Formu
Ek hizmetleri içeriyorSeçiniz
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

 

Fason tekstil üretimi

Fason tekstil üretimi, üretmek istediğiniz ya da tasarımını yaptığınız bir ürünü kumaşından başlayarak sırasıyla kalıp-kesim-dikim-ütü-paket süreçleri ile satışa hazır hale getirebilen imalathanelere denir. Fason üretim atolyesi olarak biz baskı seçenekleri de dahil olmak üzere tüm bu süreçleri profesyonel tesisimizde yapabilmekteyiz. Fason tekstil ya da fason dikili ürün süreci kumaş seçiminden ve tasarımdan başlayarak geniş bir kapsamda sürdürülmektedir. En fazla üretimi istenilen ürünler; fason eşofman takımı üretimi, fason t shirt üretimi, fason gömlek üretimi, fason mon ve kaban üretimi ve benzeri ürünlerdir. Giyim ürünlerinin dışında kırlent, şapka, yatak örtüsü, önlük, iş kıyafetleri ve daha birçok ürünün tasarımından üretimine kadar çalışmalarımız bulunmaktadır.

Fason dikim atolyesi

Fason dikim atolyesi ve fason tekstil üretimi aynı terimlerdir. Her iki işletme de kumaş girdisini tasarımı hazırlanan ürüne çevirme sürecidir. Bu süreçte istenilen tasarımın kalıbının çıkartılması ve üretimine başlanması işin başlangıç noktasıdır. Fason dikim veya fason üretimin en öenmli kısmı ürünün kalıbının çıkartılması ve dikiş kalitesinin doğru uygulanmasıdır. Üretilen ürünün ve bu üretim için tercih edilecek olan kumaşın doğru kombinlenmiş ve seçilmiş olaması gerekmektedir. Giyim sektörünün yanında ev tekstili, aksesuarlar ve yazlık-kışlık kullanıma uygun özel ihtiyaçlar da fason dikim atolyelerinde üretilebilmektedirler.

Tekstil fason üretim

Tekstil fason üretim bir üründen esinlenilerek ya da profesyonel şekilde hazırlanmış bir çizimin kalıba dökülüp üretilmesi ile başlar. Eğer bir ürünün tasarım süreci tamamlanmış ve ölçüleri belirlenmiş ise bundan sonraki aşama bu tasarımın ürüne çevrilme sürecidir. Süreç kalıbın çıkartılması ve ürünün numunesinin hazırlanması ile devam eder. Numunesi çıkartılan ürün tasarımcıya ya da üreticiye sunularak onayının alınması beklenir. Onay verilmesi halinde seri üretime geçilebilir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus aceleye getirmeden ve tüm detayların yazılı bir şekilde dikkatlice hazırlanmasıdır. Hem üretici hem de üretimi talep eden kişinin ortak bir veri üzerinde hareket etmesi gerekir.

Tekstil dikim atolyesi

Eşofman takımı, eşofam altı ve eşofman üstü, mont, yelek, ceket, kaban, takım elbise, t shirt, gömlek ve daha birçok tekstil ürününün dikimini ve üretimini yapan ve bunu kullanıcıya satılmaya hazır halde teslim edebilen işletmelere tekstil dikim atolyeleri denir. Ürünlerin üretilip satışa hazır hale getirilmesini arzu eden işletmeler dikim atolyeleri ile işbirliği yaparak üretimi gerçekleştirebilirler. Yastık kılıfı, yatak kılıfı, battaniye, yatak örtüleri, şapka, bere, atkı, kırlentler, masa örtüleri ve daha birçok alanlarda tekstil dikim atolyeleri faaliyet göstermektedirler.

Güncelleniyor…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.