Stok kumaş – parti kumaş – ihracat fazlası kumaş

İhracat veya üretim fazlası kurumsal kumaşlarınız değerinde alınır.

1 Step 1
Parti Kumaş & Stok Kumaş Teklif Formu
Kaç Kg Kumaş MevcutSeçiniz
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

Parti ya da stok kumaş alımı

Stok kumaş ya da halk dilindeki diğer adı ile parti kumaş fazladan üretilmiş ya da alınmış kumaşlara verilen isimdir. Daha çok parti kumaş olarak isimlendirilen bu kumaşlar genellikle üretimi yapılırken doğru hesaplanamayn kumaş fazlalıkları olarak da bilinmektedirler. Stok kumaş alınır, parti kumaş alınır ne anlama gelir ? Stok kumaş alınır demek; genellikle atolyelerde veya dikimhanelerde üretilen ürün için belirli metrajlarda kumaş alınır. Bu kumaşlar dikim veya kesim esnasında artabilir. Bu fazlalık kumaşların satılması ya da elden çıkartılması için genellikle parti kumaş satılır – stok kumaş alınır gibi terimler kullanılmaktadır.

Parti ya da stok kumaş başvurusunun yapılması sırasıyla şu şekilde ilerlemektedir :

1- Elinizde bulunan fazla kumaş hakkında özet bir bilgi girişi yapmalısınız. Örneğin kumaşın teknik detayları, cinsi, rengi, gramajı, kaç kg ya da kaç metre olduğu gibi.

2- Kumaşın kalitesini ya da durumunu anlatmalısınız. Örneğin durumu, poşetinde ya da ambalajında hatasızdır. Ya da çuval ya da poşetler içinde korumasız bir şekilde durmaktadır gibi.

3- Elinizde bulunan parti kumaş ya da stok kumaş için talep etmek istediğiniz tutarı ve ödeme şartlarının detaylarını paylaşmalısınız. Örneğin elimizde iki iplik kumaş vardır, 300 kg kadardır ve kg fiyarı olarak 40tl değer biçiyoruz gibi.

Parti kumaş ya da stok kumaş geri dönüşümü

Bu kumaşların ihtiyaca yönelik alımının yapılması ve duran stoktan ihtiyaç sahibine ulaştırılması süreci hem ekolojik denge hem de geri dönüşüm adına çok önemlidir. Stok kumaş ya da parti kumaşın bu yöntemle ihtiyacı olan kişilere ulaştırılması yeniden kumaş üretilmesinin ve doğal kaynakların tüketilmesinin önüne geçilmektedir. Parti kumaş ya da stok kumaşlar hem firmalarda kapladıkları alanlar ve duran stoklar olması sebebi ile fabrika ve firmalar için bir külfettir hem de bu kumaşlara ihtiyaç duyan işletmeler için fiyat noktasında avantaj sağladığı için bir fırsattır. Bu sebep içindir ki stok ya da parti kumaşlar olabildiğince hem alan hem de satan kişiler için bir fırsat niteliği taşımaktadırlar.

Stok kumaş alanlar & parti kumaş alanlar

Bu tarz kumaşların hem alınmasında hem de satışının yapılmasında büyük dikkat ve titiz çalışma yapılması gerekmektedir. Tüm kumaşların ön ve arka yüzeylerinin kontrol edilmesi, sertifikasyonlarının yeniden gözden geçirilmesi ve ilgili boya-alerjen testlerinin yapılması çök önemlidir. Gramaj, boya, içerik, iplik ve hammadde tarafında gereken test ve analizlerin yapılması ve bunların bilimsel delillerle ispat edilmesi hayati önem taşımaktadır. Kumaşların yeri geldiğinde yeniden ambalajlanması ve kalite kontrol ekibinden satışa uygundur etiketi kazanması uzun bir kontrol ve süreç mekanizmasıyla mümkün olmaktadır.

Parti kumaş ya da stok kumaş nereden gelir

Bu kumaşlar daha çok fabrikaların safe stok yani kara akçe stok olarak da bilinen güvenlik stok kumaşlarından oluşmaktadırlar. Fabrikalarımızın yurtiçi ya da yurtdışı siparişlerinde %10-%15 gibi bir ek güvenlik stok üretimleri söz konusudur. Bu güvenlik stokları ürün gönderimlerinde yaşanacak aksilikler ya da beklenmedik durumlar için yapılan stoklardır. Kalan bu stoklar bir aksilik yaşanmaz ise firmalara yada satış noktalarına daha iskontolu bir rakamla satılıp son tüketicilere ulaştırılmaktadır.

Parti kumaş & Stok kumaş örnek görseli

Parti kumaş – Stok kumaş genellikle bu resimde de gözüktüğü üzere kontrol edilip yeniden ambalajlanmış ürünlerdir. Parti kumaş – Stok kumaş diğer regole ya da tüplü kumaşlar gibi ramdan geçip orijinal ambalajında değil de daha çok ambalajsız ve korumasız bir şekilde çuval ya da poşetlere koyulmak suretiyle satış yapılmaktadırlar.

 

 

Güncelleniyor…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.